В нашому садочку працює кабінет психолога та сенсорна кімната(кімната психологічного розвантаження).
В кабінеті психолога розміщена велика пісочниця для роботи сучасним методом «Пісочна терапія» (Sandplay). Для дітей це гра, що стимулює вивільнення негативних емоцій та гармонізує психічний стан малят, а для психолога – чудовий метод діагностики, корекції різних емоційних станів, а також чудовій інструмент розвивальної роботи.
На сеансах пісочної терапії дитині пропонується побудувати свій чарівний світ, разом з цим дитина програє психотравмуючі ситуації на символічному рівні.
Цей чудовий метод доповнюється елементами казкотерапії, яка виникає паралельно в процесі побудови свого світу, а психолог направляє «хід гри», допомагаючи пережити ситуацію і знайти продуктивний спосіб вирішення проблеми.
В великій пісочниці проводяться також тематичні розвивальні заняття, що знайомлять дітей з навколишнім світом, розвивають дрібну моторику, та знімають психологічне напруження.
Розвивальна робота
Розвивальна робота сприяє покращенню адаптаційних умов та розвитку особистості дітей, і спрямована на:
- розвиток вищих психічних функцій;
- розвиток сприймання;
- розвиток загальної та дрібної моторики;
- розвиток комунікативних умінь та навичок;
- підвищення рівня самооцінки;
- зниженню рівня тривожності, агресивності, імпульсивності.
Розвивальні заняття з психологом проводяться у сенсорній кімнаті, або у кабінеті психолога (крім ясел) за розкладом.
Розвивальні заняття у групах ясельного віку проводяться у групах за розкладом.
Корекційно-розвивальні заняття в індивідуальній або груповій формі проводяться за потреби та за запитом батьків, педагогів.
Діагностична робота
Діагностична робота спрямована на вимір індивідуально-психологічних особливостей дітей різних вікових категорій, особливостей міжособистісних стосунків в дитячому колективі та родині з метою прогнозування їх подальшого розвитку. Психодіагностичне обстеження проводиться за запитом батьків або педагогів. Для дітей старших груп проводиться щорічне тестування рівня готовності до шкільного навчання.
В кабінеті психолога проводяться консультації для батьків в зручний час, за попереднім записом у вихователя чи психолога.
Консультативна робота проводиться з метою надання інформації та недопущення психологічної травматизації учасників навчально-виховного процесу садочку:
- станів тривожності, нетипових емоційних реакцій, відчуття захищеності;
- взаємовідносин у сім'ї та дитячому колективі, профілактики насилля в родинах;
- профілактики соціальної дезадаптації вихованців, вікових особливостей дітей.