Багато хто в нашій країні войовничо ставиться до східних єдиноборств. А даремно. Насправді, це дуже мирний і правильний напрямок у спорті.
«Бойові мистецтва починаються і закінчуються ввічливістю»
(Масутацу Ояма)
Карате – один із тих унікальних видів спорту, в якому гармонійно поєднується фізичний і духовний розвиток. З одного боку – це бойове мистецтво, що розвиває досконале володіння своїм тілом, покращує координацію і спритність. З іншого – особливий підхід до роботи над собою, виховання сили волі і духу.
Особливістю даного виду спорту є те, що ним можна займатися все життя, а почати в будь-якому віці. Тому, якщо Ви сумніваєтеся, чи віддавати дитину на карате – обов'язково спробуйте. І Ви не пошкодуєте.
По суті, карате - це суміш спорту, дисципліни і військових східних традицій. У філософії цього напрямку немає насильства і нападу. Тільки захист і фізична витривалість. Адже не дарма ж людям, які практикують цей вид спорту, і в 90 років дуже спортивно живеться.
Зверніть увагу на довголіття, фізичний і емоційний стан людей, що займаються саме карате, і ви все самі зрозумієте.
У чому користь занять карате для дитини?
Карате для дітей має особливе значення:
- Розвиває фізичні особливості: витривалість, шпагат, рухливість суглобів, опорно-рухового апарату, нормалізацію внутрішніх процесів і вміння правильно дихати.
- Розвиває розумові особливості: концентрацію, пам'ять, увагу, логічне мислення та розрахунок тактики суперника.
- Розвиток спортивного духу. Це говорить про те, що якщо мета поставлена, значить, її потрібно добиватися. Крапка.Як би не було складно і боляче. Уміння не пасувати перед труднощами і йти вперед, не давати слабинку і вірити в себе. Знати свої слабкі сторони і працювати над ними.
- Формування характеру. Націленість на успіх і реалізація його в усьому: в спорті, школі, бізнесі. Завдяки заняттям у дітей тренується самоконтроль і самовладання, воля і терпіння, надія і віра.
- І ще важливий фактор - це людяність. Допомога ближньому, співпереживання, вміння програвати, честь і дружба. І все це про тренування карате.
Даний вид єдиноборств ведеться без зброї. Через періодичні заняття дитина стає більш спортивною, здоровішою, міцнішою і впевненішою в собі. У маленького каратиста краще розвинена імунна система і організм набагато міцніший, ніж у прихильників сидячого способу життя.
А ще, мета занять - це не сила, а вдосконалення. Тому спробуте, може, і вам самим сподобаються ці заняття.
Викладач - Лебідь Яна Володимирівна